Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Ilustračné foto. Ilustračné foto. Lorant Paugsch

Dohoda o pokračovaní hokejbalu má vzniknúť do utorka

Napísal  okt 20, 2017

Primátor Ján Ferenčák zvolal vo štvrtok, 19, októbra, ďalšie stretnutie k situácii okolo kežmarského hokejbalu. Do zasadačky mestského úradu prišli zástupcovia hokejbalového klubu (HK) Maroš Hric, Libor Teplický a Milan Glevaňák, riaditeľka ZŠ Dr. Fischera Iveta Slovíková, Mária Michalovičová a Margita Imrišková z úradu verejného zdravotníctva, štatutár Mestského športového klubu (MŠK) Kežmarok Ľuboslav Kovalský, náčelník mestskej polície Jozef Marhefka a poslanci mestského zastupiteľstva Matúš Polák a Miroslav Perignáth.

Témou bolo vyriešenie problému užívania hokejbalového ihriska, ktorý sa nachádza v školskom areáli ZŠ Dr. D. Fischera. Koncom mája skončila nájomná zmluva medzi základnou školou a hokejbalovým klubom. Od toho obdobia sa na spoločných podmienkach prenájmu nedohodli.

„Všetci máme záujem, aby hokejbal v meste fungoval aj naďalej. Chceme, aby seniori hrali v domácom prostredí a deti a mládež trénovali na kežmarskom ihrisku. Dnes sme sa stretli, aby sme našli kompromis akceptovateľný pre všetky strany, vrátane školy aj hokejbalového klubu,“ povedal Ján Ferenčák.

Na stretnutí odzneli podmienky, ktoré dodnes splnené neboli. Hľadala sa preto dohoda. Hokejbalisti žiadali, aby sa seniorské zápasy mohli organizovať na hokejbalovom ihrisku a aj za účasti verejnosti.

Nové komunikačné osoby

Kľúčovou podmienkou zo strany riaditeľky Slovíkovej aj prezidenta MŠK Kovalského bolo určenie novej zodpovednej osoby pre komunikáciu a organizovanie zápasov. Za komunikačné osoby hokejbalisti určili Maroša Hrica a Libora Teplického. 

Ďalšie požiadavky sa týkali udržiavania čistoty areálu, dodržiavania zákazu fajčenia, zabezpečenia bezpečnosti zo strany organizátorov, dodržania limitu divákov a ďalšie. Primátor prisľúbil pomoc pri zabezpečení mobilných toaliet. Mestský športový klub pomôže finančne mládeži. Tréner MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok Maroš Hric sľúbil dodržať podmienky a reprezentovať mesto Kežmarok v tom najlepšom svetle.

„Úlohou pre všetky zúčastnené strany je, aby do utorka budúceho týždňa pripravili zmluvu s dohodnutými podmienkami a podpísali ju,“ uviedol Ferenčák.

Otázkou aj financovanie

Primátor sa počas stretnutia dotkol otázky financovania hokejbalového klubu. „V celej histórii športových klubov sa nestalo, že by sa politická strana stala sponzorom niektorého klubu. Toto je prvý prípad,“ povedal. Podľa transparentného účtu verejne prístupného získalo občianske združenie Šport je cesta 1 500 eur od politickej strany Ľudová strana naše Slovensko. Primátor vyzval vedenie MŠK, aby k tejto veci zaujalo stanovisko. 

Mestský športový klub dostal z mestského rozpočtu tento rok 140-tisíc eur, občianske združenie Šport je cesta z toho balíka doteraz získalo na činnosť sumu približne 20-tisíc eur. Prenájmy športovísk tvoria ďalšiu čiastku.


Zdroj: Tlačová správa mesta Kežmarok.

Posledná úprava piatok, 20 október 2017 14:44
Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

1 Komentár

  • to mas
    Komentár to mas sobota, 21 október 2017 08:17

    tych 1500 € sa mi nezda, nebolo to nahodou 1488?

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované