Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Ilustračné foto. Ilustračné foto. dialcorp.sk

Kežmarská dialýza má nového majiteľa

Napísal  okt 12, 2017

Tri dialyzačné strediská spoločnosti Dialcorp s.r.o. sú od 5. októbra tohto roka súčasťou siete dialyzačných stredísk B. Braun Avitum CZ/SK. Ide o dialyzačné stredisko v Kežmarku a o dve české strediská v ulici Ohradní v Prahe 4 Michli a v meste Rychnov nad Kněžnou.

„Ide o najväčšiu akvizíciu v histórii česko-slovenskej pobočky spoločnosti B. Braun. Prevzatie dialýz je pre nás predovšetkým veľkým záväzkom a vnímame ho aj ako potvrdenie dôveryhodnosti a kvality našej spoločnosti,“ komentoval podpis zmlúv riaditeľ spoločnosti B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Martin Kuncek.

Osobné stretnutia s personálom a 150 dialyzovaných pacientov

V priebehu dneška členovia vedenia obchádzajú spoločnosti prevzatej dialýzy, aby sa osobne stretli so zamestnancami.

„Na chode dialyzačných stredísk sa nič nemení. Dialýzy prebiehajú plynule ďalej s tým istým personálom. Naším prvoradým cieľom je udržať kvalitu starostlivosti minimálne na rovnakej úrovni a urobíme maximum pre to, aby v blízkom čase vďaka koncernovým technológiám ešte stúpla. Pacienti i zamestnanci sa tak rýchlo stanú neoddeliteľnou súčasťou rodiny B. Braun,“ dodáva riaditeľ spoločnosti B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.

Spoločnosť Dialcorp s.r.o. prevádzkuje svoje dialyzačné strediská od roku 1994. V súčasnosti sa v nich dialyzuje na 150 pacientov. Pri vzniku týchto dialyzačných stredísk bola aj Spoločnosť dialyzovaných a transplantovaných pacientov, ktorá bude aj naďalej sídliť v budove pražskej dialýzy v Michli. 

Certifikované riadenie kvality a prostredia

Spoločnosť B. Braun Avitum prevádzkuje spoločne s tromi novými strediskami spolu 23 dialyzačných stredísk v Českej republike a 16 na Slovensku. V roku 1992 založila dcérske spoločnosti v Prahe a v Bratislave a v roku 1994 otvorila prvé dialyzačné stredisko B. Braun Avitum v Tepliciach.

Filozofiou siete dialyzačných stredísk je kontinuálne zvyšovanie kvality dialyzačnej starostlivosti a komfortu pre pacientov. V roku 2000 sa spoločnosť stala prvým neštátnym zdravotníckym zariadením poskytujúcim dialyzačné ošetrenie v Českej republike, ktoré do svojej činnosti úspešne zaviedlo normy ISO.

Kontrolu dodržiavania noriem niekoľkokrát do roka vykonáva interný audit a raz za rok sa náhodne vybrané strediská podrobujú externému auditu. Na dialyzačných strediskách sa nachádzajú najmodernejšie monitory B. Braun pre hemodialýzu a hemodiafiltráciu.

„Trvalo usilujeme o to najlepšie individuálne riešenie pre každého pacienta, od prispôsobenia liečebnej starostlivosti až po celkovú koncepciu súvisiacich služieb, aby pacient bol u nás v „pohodlnej zóne“. Významne nám v tom pomáha možnosť sprostredkovania a rozvíjania našich znalostí a skúseností nielen s domácimi partnermi v zdravotníctve, ale prostredníctvom prakticky celosvetovej koncernovej siete stredísk,“ dodáva MUDr. Martin Kuncek.


Informácie pochádzajú z tlačovej správy skupiny B. Braun.

Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované