Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Most na Severe počas povodní. Most na Severe počas povodní. Loránt Paugsch

Sídlisko Sever sa dočká výmeny problémového mosta

Napísal  sep 14, 2017

Most, ktorý mnohým Kežmarčanom nedával spávať, bude vymenený. Dnes mesto Kežmarok podpísalo zmluvu s dodávateľom stavby. 

„Výmena mosta súvisí s jeho prietokom. Pri povodniach tvoril prekážku, pretože neumožňoval odvádzať potrebný prietok prívalovej vody. Súčasťou stavby je aj výmena obrusných vrstiev miestnej komunikácie na sídlisku Sever na ulici Pod lesom“, upresnil primátor Ján Ferenčák.

Na realizáciu výmeny mosta sa mesto Kežmarok v predchádzajúcich rokoch uchádzalo o získanie finančných prostriedkov z eurofondov, ale nebolo oprávneným žiadateľom. Na financovanie tejto veľkej stavby mesto nedávno získalo výhodný úver na infraštruktúrne projekty, ktoré poskytla Všeobecná úverová banka s podporou Európskej investičnej banky vo výške 331,5-tisíc eur.

Stavbu bude realizovať spoločnosť Strabag s.r.o., ktorá je medzinárodnou stavebnou korporáciou. Realizuje stavby v oblasti dopravného a železničného staviteľstva. Patrí k tuzemským výrobcom asfaltových a betónových zmesí. Mnohé skúsenosti má pri stavbách mostov, realizovala tiež časť úseku na diaľnici D1 Mengusovce – Jánovce.

„Hneď po podpise zmluvy objednávame výrobu oceľovej konštrukcie mosta“, povedal Peter Šulek, technický vedúci rakúskej spoločnosti Strabag s.r.o. pre oblasť východ.  Nový most bude vyšší s maximálnym možných zvýšením prietoku. Práce má dodávateľ podľa zmluvy ukončiť do piatich mesiacov od odovzdania staveniska. Ďalším problémom je most pri pekárni cez Ľubický potok.

Ako uviedol primátor Ján Ferenčák, most je vo vlastníctve VÚC a mesto rokuje o potrebe jeho prestavby. „Finálne protipovodňové riešenie ochrany mesta by doniesla až výstavba všetkých plánovaných poldrov v bývalom vojenskom priestore Javorina,“ dodal primátor.


Tlačovú správu poskytlo mesto Kežmarok.

Posledná úprava štvrtok, 14 september 2017 15:35
Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované