Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Kežmarské kúpalisko. Kežmarské kúpalisko. Loránt Paugsch

FOTOGALÉRIA: V Kežmarku otvorili po dvanástich rokoch letné kúpalisko. S chorvátskou morskou soľou

Napísal  jún 29, 2017

V Kežmarku otvorili nové letné kúpalisko, ktoré vzniklo na mieste pôvodného na ulici Biela voda. Pre verejnosť bude otvorené od soboty 1. júla. Fotogalériu nájdete na konci článku alebo TU.

Ako povedal primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák, kúpalisko je určené najmä pre Kežmarčanov, na trávenie voľného času rodín s deťmi. Práce na ňom trvali od marca do konca júna, od začiatku júla bude prístupné verejnosti. Náklady na jeho výstavbu dosiahli výšku takmer 600-tisíc eur. 

Voda je dezinfikovaná predovšetkým soľou, ktorá pochádza z chorvátskeho ostrova Pag. Tento spôsob dezinfekcie je šetrnejší k ľudskému zdraviu či k pokožke.

Rozmery veľkého bazéna ostali pôvodné, 15 krát 33 metrov, zmenila sa však hĺbka, ktorá je po novom 1,1 až 1,4 metra. Aj z tohto dôvodu má bazén prívlastok "rekreačný. Teplota vody v ňom bude 20 až 28 stupňov Celzia.

Detský bazén je úplne nový. Jeho hĺbka je 40 centimetrov a teplota vody bude 35 stupňov Celzia.

Kúpalisko bude otvorené od 1. júla do 10. septembra denne od 9.00 hod do 19.00 hod, vstupné pre ľudí s trvalým pobytom v meste Kežmarok bude 3 eurá pre dospelú osobu, polovicu z tejto sumy zaplatia dôchodcovia nad 62 rokov a deti a mládež nad 100 cm výšky do 18 rokov. Dieťa do výšky 100 cm v sprievode dospelej osoby bude mať vstup zdarma.

Pre dospelých nekežmarčanov bude vstupné 10 eur, dôchodcovia nad 62 rokov a deti a mládež nad 100 cm výšky do 18 rokov s trvalým pobytom mimo Kežmarku zaplatia 5 eur za vstup.

Kapacita areálu je 300 osôb. V novopostavenej budove sa nachádza pokladňa, zázemie pre plavčíka, sociálne zariadenia, šatne a bufet.

Posledná úprava piatok, 30 jún 2017 17:52
Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované