Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Ilustračné foto. Ilustračné foto. podtatranske-noviny.sk

Výška vstupného na kúpalisko je známa, poslanci budú rozhodovať aj o financovaní zimného štadióna

Napísal  jún 19, 2017

Už vo štvrtok netradične o 10.00 hod sa kežmarskí poslanci stretnú na ďalšom zastupiteľstve, ktoré bude obsahovať podľa uverejneného programu 38 bodov.

Medzi najdiskutovanejšie body bude určite patriť návrh na schválenie cien vstupného na letné kúpalisko v Kežmarku. Podľa predloženého návrhu by mali byť ceny vstupného nasledovné:

Dospelý 10 eur/vstup
Dieťa do výšky 100 cm v sprievode dospelej osoby zdarma
Dôchodca nad 62 rokov 5 eur/vstup
Deti a mládež nad 100 cm výšky do 18 rokov 5 eur/vstup
Držiteľ mestskej karty 30% z ceny príslušného vstupného

Nemenej zaujímavým bodom bude aj zmena rozpočtu mesta na rok 2017 a dofinancovanie rekonštrukcie zimného štadióna. Mesto má k dispozícii v súčasnosti 1,9 milióna eur, no na sfunkčnenie štadióna je potrebných ďalších približne 1,6 milióna eur.

Ako sa vyjadril primátor mesta Ján Ferenčák na verejnom zhromaždení v kine Iskra, kde predstavil projekt dostavby, vie, ako túto stavbu zafinancovať tak, aby nebolo mesto zadĺžené či aby neboli ohrozené iné investičné akcie mesta. Detaily však chce prezradiť až na mestskom zastupiteľstve.

Poslanci budú okrem toho menovať aj nového riaditeľa či riaditeľku Mestského kultúrneho strediska, bude im predložený záverečný účet mesta za minulý rok, delegujú zástupcu mesta do Rád škôl a školských zariadení.

Na programe bude aj schválenie členstva v organizácii Slovak Smart City Cluster, schválenie prekleňovacieho úveru na cyklochodníky, predloženie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie.

V závere ich bude čakať schvaľovanie prenájmov mestských bytov, nebytových priestorov či odpredaj bytu a časti pozemku. Na záver nebudú chýbať body Rôzne a Interpelácie.

Program zastupiteľstva nájdete TU a materiály k bodom TU.

Posledná úprava pondelok, 19 jún 2017 16:03
Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované