Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Vstup do kasární z Michalskej ulice. Vstup do kasární z Michalskej ulice. podtatranske-noviny.sk

S rekonštrukciou kasární na študentské mestečko by sa mohlo začať už v tomto roku

Napísal  jan 17, 2017

Do kampusu majú byť zahrnuté tri kežmarské stredné školy - Gymnázium P. O. Hviezdoslava, Hotelová akadémia Otta Brucknera a Stredná umelecká škola.

Proces prestavby časti bývalých vojenských kasární na stredoškolský kampus by sa mohol začať už v tomto roku. Podľa vyjadrenia Daši Jeleňovej, hovorkyne Prešovského samosprávneho kraja, v tomto roku by mala byť spracovaná projektová dokumentácia pre rekonštrukciu troch budov, v ktorých by sa školy mali nachádzať. 

„V tejto súvislosti je potrebné ešte doriešiť enviromentálnu záťaž, ktorá sa nachádza v tomto bývalom vojenskom areáli ako dôsledok pôsobenia  vojenských zložiek. Na tejto veci pracuje Mesto Kežmarok spolu s Ministerstvom životného prostredia SR,“ dodala.

Rekonštrukcia by sa taktiež mala začať ešte v tomto roku. „So samotnou rekonštrukciou by sa mohlo podľa predpokladov začať v roku 2017. Trvanie prác je ale v tejto chvíli ťažko odhadnúť vzhľadom na rozsah stavebných prác, ktoré vzídu zo spracovanej projektovej dokumentácie,“ uzavrela Jeleňová.

 

Posledná úprava streda, 18 január 2017 13:00
Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované