Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Kežmarok z vtáčej perspektívy. Kežmarok z vtáčej perspektívy. Archív LP

Osobnosťou roka v Kežmarku je riaditeľka múzea, v hodnoteniach aj primátor, zimný štadión či EĽRO

Napísal  jan 06, 2017

Návštevníci facebookovej stránky Kežmarský reportér si zvolili osobnosť, antiosobnosť, udalosť a antiudalosť Kežmarku v roku 2016.

Osobnosťou roka sa podľa hlasovania stala riaditeľka múzea v Kežmarku Erika Cintulová. Na druhom a treťom mieste sa umiestnil primátor mesta Ján Ferenčák a Boris Švirloch z Filmového klubu Iskra.

Medzi inými odpoveďami sa nachádzali bratranci Škantárovci, Milan Gacík, Jaroslav Šleboda, Katarína Petijová, Anton Vojtičko, Roman Porubän a Sylvia Holopová.

Antiosobnosťou sa s výrazným náskokom stal primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák, za ním skončil poslanec mestského zastupiteľstva Matúš Polák.

V hodnotení sa ďalej objavil Karol Gurka, Jaroslav Šleboda, Veronika Havírová, Tomáš Tvaružek či Miroslav Perignáth.

V hodnotení udalosti roka kraľovalo EĽRO, za ním sa umiestnil Filmový klub Iskra, Nočný beh mestom či 110. výročie prevozu pozostatkov Imricha Thökölyho do Kežmarku.

Udalosťou roka bol aj súťaž vo varení kapustnice, výjazdové zasadnutie vlády, prevzatie nemocnice, nové chodníky, oprava hradu, návrat Svetlonosky, Krvavé dejiny či Tatranský veterán.

Nelichotivé označenie antiudalosť roka si vyslúžil neopravený zimný štadión a privítanie Mikuláša. Na ďalšom mieste sa umiestnil festival EĽRO a predajné trhy.

V rebríčku sa objavili aj Akčný plán okresu, chýbajúce architektonické súťaže, vianočná výzdoba, nemocnica, zmena v redakcii novín Kežmarok, vianočný večierok Mestského úradu v Kežmarku, Kapelafest, Míľa pre mamu či zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Do ankety sa zapojilo takmer 50 hlasujúcich. Ďakujeme.

Posledná úprava piatok, 06 január 2017 13:54
Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované