Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Územie súčasného štrkoviska. Územie súčasného štrkoviska. mapy.cz

Pri Strážkach chcú postaviť rekreačný areál s letným kúpaliskom

Napísal  sep 29, 2016

Súčasťou areálu majú byť ihriská, tobogán, reštaurácia, bufet a, samozrejme, veľká vodná plocha.

Športový priestor by mal vzniknúť na mieste súčasného štrkoviska pri kaštieli Strážky po vydobytí celého objemu štrkopieskov. Navrhovateľom je stavebno-obchodné družstvo Agrostav z Popradu, zámer spracoval architekt Rudolf Kruliac z Veľkej Lomnice.

Návrh počíta s oploteným areálom, vstupnou bránou a platením vstupného. Dominantou bude veľká vodná plocha, ktorá bude slúžiť ako letné kúpalisko, priestor na člnkovanie, rekreačno-športová a oddychová zóna.

V jeho okolí budú šatne, detské ihrisko, drevené mólo s loďkami, multifunkčné ihrisko, dvanásť exteriérových fitnes posilňovacích strojov, plážové volejbalové ihrisko, nafukovací tobogán dĺžky 50 metrov, plochy pre lehátka a piesková pláž. Zámer zahŕňa aj umiestnenie rýb, konkrétne pstruhov a podustvy.

Pre zimné využitie je riešená športová plocha multifunkčného ihriska navrhovaná pre realizáciu ľadovej plochy na korčuľovanie a na ľadový hokej. Okolo celého areálu má byť k dispozícii aj cyklochodík.

Reštaurácia v areáli počíta s celoročným využitím. „Funkčne využívaná  v lete pre návštevníkov letného kúpaliska, v ostatnom čase ako reštaurácia s doplnkovou funkciou organizovanie kongresov, firemných a rodinných spoločenských podujatí – rauty, svadby a pod. Z terasy je výhľad na navrhovanú vodnú plochu a pohorie Levočských vrchov, zo zimnej záhrady masív Vysokých Tatier s dominantným Lomnickým štítom,“ uvádza sa v návrhu.

Kapacita letného prírodného kúpaliska by mala byť 200 osôb, reštaurácia by mala mať 180 miest. Súčasťou areálu má byť aj 66 parkovacích miest, z toho 4 pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Predpokladané celkové náklady dosahujú podľa zámeru výšku 6 miliónov eur.


Informácie pochádzajú z Informačného portálu rezortu Min. životného prostredia Slovenskej republiky.

Posledná úprava štvrtok, 29 september 2016 09:38
Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

1 Komentár

  • Stanislav Petras
    Komentár Stanislav Petras štvrtok, 29 september 2016 13:39

    Kto sa bude v Aqua riverparku v studenej vode kúpať?!

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované