Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
V hokejbale nastali zmeny. V hokejbale nastali zmeny. Boris Švirloch

Kežmarskí hokejbalisti s novou trénerskou dvojicou, ale aj bez troch opôr strieborného tímu

Napísal  júl 30, 2017

Kežmarský hokejbal chystá v novej sezóne niekoľko viac či menej očakávaných noviniek. Už je známy fakt, že seniori celý extraligový ročník 2017/2018 odohrajú v Spišskej Belej a do roku 2019 im mesto Kežmarok prisľúbilo nové ihrisko s kvalitným zázemím. Ďalšími aktualitami sú mená nových trénerov, ale aj fakt, že sa žlto-modrí budú musieť v nasledujúcej sezóne zaobísť bez trojice dlhoročných opôr.

Nové trénerské duo Hric – Svitana

Novým trénerom seniorského tímu MŠK VIP Poker Pro Kežmarok sa stal Prešovčan Maroš Hric (na foto nižšie), ktorý takmer tri predchádzajúce roky pôsobil vo Svidníku a je zároveň i asistentom trénerky reprezentácie žien. 

„Ponuka byť trénerom vicemajstrov Slovenska sa neodmieta. Je to pre mňa nová veľká výzva a verím, že budúca sezóna bude po bronzovej a striebornej tentoraz zlatá. Kežmarok hokejbalom doslova žije, kolektív je stmelený, sú tú výborní hráči, medzi nimi viacerí reprezentanti. Aj celkové zázemie pre hokejbal je tu výborné, takže sa veľmi teším,“ povedal Maroš Hric, ktorý sa hokejbalu venuje 25 rokov a hrával mestskú ligu v Košiciach. S Kežmarkom podpísal zmluvu na jednu sezónu s opciou na ďalšiu.

Jeho asistentom bude doterajší hráč kežmarského tímu a hrdina zlatého svetového šampionátu v Pardubiciach Patrik Svitana, ktorý však počas základnej časti súťaže určite nenastúpi do hry, pretože mu to hokejové povinnosti v HK Poprad i zmluva so zamestnávateľom nedovoľujú.

„Patrik nám ponúkol svoje služby aspoň na striedačke, na ktorej bude spoločne s hlavným trénerom najmä na domácich zápasoch, pomôže nám aj na tréningoch. V play-off sa možno objaví aj na ihrisku, no to záleží na tom, ako sa bude po hokejovej sezóne cítiť,“ vysvetlil prezident klubu Milan Glevaňák.

„Chcem zároveň poďakovať bývalému trénerovi Filipovi Roháčikovi za celú minulú úspešnú sezónu, počas ktorej nás toho naučil veľa. Nerozišli sme sa v zlom, no nezhodli sme sa na ďalšej vízii klubu. Možno sa však Filip u nás objaví na inom poste,“ doplnil Glevaňák.

Bez Dejneku, Oravca a Šlachtiča

Už dávnejšie bol avizovaný odchod opory zadných radov žlto-modrých Radovana Dejneku, ktorý za pracovnými i hokejbalovými povinnosťami odchádza do Prahy, kde bude hrať za tamojší majstrovský klub HC Kert Park. Kežmačania sa však najnovšie budú musieť zaobísť aj bez ďalších dvoch ťahúňov mužstva – obrancu Oskara Šlachtiča a trojnásobného majstra sveta útočníka Borisa Oravca, ktorí odchádzajú z Kežmarku za prácou.

„Dosť nepríjemne ma odchod Oskara a Borisa prekvapil, nečakal som to. Máme však ďalších mladých a šikovných hráčov, ktorých budeme chcieť dostať na najvyššiu úroveň a spraviť z nich top hokejbalistov. Verím, že pod vedením novej trénerskej dvojice sa nám to podarí a sezóna bude opäť úspešná,“ skonštatoval kapitán MŠK VIP Poker Pro Kežmarok Libor Teplický.

Kežmarčania sa však budú opierať o ďalších skúsených hráčov. Kostru tímu budú tvoriť brankár Milan Glevaňák, obrancovia Marek Bednár, Denis Kundľa, Michal Roháčik a útočníci Libor Teplický, Tomáš Pospíšil, Dominik Glevaňák, Šimon Pisarčík a ďalší, ku ktorým sa pridajú i „mladé pušky“ Dávid Reľovský a Boris Kantorek.

„Aj napriek odchodom niektorých hráčov sa však nasledujúcu sezónu naša žlto-modrá rodina opäť rozrastie. Okrem extraligového tímu bude mať Kežmarok aj B-mužstvo, ktoré bude hrať v Popradskej hokejbalovej lige. Prípravu začneme 7. augusta s 35 hráčmi, z ktorých 20 až 22 môže hrať extraligu. Vytvorí sa teda zdravá konkurencia a záleží len na nich, ako sa chopia svojej šance. Dávame šancu aj niekoľkým juniorom, ktorí boli v minulej sezóne tiež úspešní,“ doplnil M. Glevaňák.

Kežmarčania majú v pláne posilniť mužstvo aj niekoľkými hráčmi z iných klubov. „Mám niekoľko tipov na hráčov, ktorých by som chcel vidieť v tíme, no uvidíme, ako sa to podarí. Ale aj keby to nevyšlo, nič sa nedeje, kežmarskí hráči sú na skvelej úrovni,“ podotkol nový kormidelník žlto-modrých M. Hric.

Tréningy v Kežmarku, zápasy v Spišskej Belej

Kežmarčania budú minimálne celú jednu sezónu za extraligovým hokejbalom cestovať do susednej Spišskej Belej. Vyplynulo tak z dohody medzi klubom a oboma mestami, pričom vedenie Kežmarku prisľúbilo hokejbalistom výstavbu nového ihriska so zázemím, na ktorom by mali hrať už na jar roku 2019. 

Ihrisko v areáli ZŠ Dr. Fishchera už budú môcť seniori využívať iba na tréningy, rovnako ako mládežnícke družstvá, tie však budú môcť na domácej pôjde odohrať aj všetky svoje súťažné turnaje. Kežmarok v nasledujúcej sezóne budú v celoslovenských súťažiach mládeže reprezentovať výbery do 16, 14 a 10 rokov, ten najmladší vôbec prvý raz v histórii hokejbalu v meste.

Seniori teda svoje domáce zázemie v extraligových zápasoch nájdu v Spišskej Belej. Tamojšie ihrisko prejde pred začiatkom súťaže viacerými úpravami. Kežmarok dodá nové mantinely, Spišská Belá sa postará o úpravu povrchu hracej plochy, striedačiek, trestných lavíc a samotného zázemia pre hráčov.

„Mesto Kežmarok bude nápomocné pri organizačných i technických záležitostiach v súvislosti s extraligou. Musíme mať na ihrisku zabezpečený nepretržitý prístup na internet kvôli online i televíznym prenosom, nevyhnutný bude elektronický zápis zápasov, tlačiareň na jeho vytlačenie a ďalšie drobnosti,“ vysvetlil Glevaňák.

Vstupné na extraligové stretnutia v Spišskej Belej bude pre dospelých symbolické 1 euro, deti a mládež do 18 rokov bude mať vstup zadarmo. Diváci budú mať k dispozícii bufet, obchod so suvenírmi kežmarského klubu, v každom zápase sa budú môcť zapojiť do žrebovania o zaujímavé ceny, chýbať nebudú viaceré sprievodné programy. Chystá sa aj internetová stránka, ktorá bude, spoločne s už fungujúcou facebookovou stránkou, pravidelne fanúšikov informovať o dianí v klube.  

Pokračuje aj spolupráca s hlavným sponzorom – firmou VIP Poker Pro Poprad, ktorá má spoločne s Mestským športovým klubom Kežmarok a ďalšími partnermi a sponzormi najväčší podiel na chode klubu.

Prípravné zápasy i charitatívny projekt

Ako sme už spomínali, Kežmarčania štartujú prípravu na novú extraligovú sezónu v pondelok 7. augusta. Trénovať budú na ihrisku, ale aj v športovej hale. Okrem samotného hokejbalu ich čaká aj kondičná príprava, crossfit, kickbox, futbal, ale aj regenerácia.

12. a 13. augusta odohrajú vo Svidníku dva prípravné duely proti domácim extraligistom a zároveň bývalému mužstvu nového trénera Kežmarčanov Maroša Hrica.  V sobotu 26. augusta sa v Poprade, pravdepodobne pred Arénou Poprad, uskutoční charitatívne podujatie za účasti viacerých športových osobností, ktorého vrcholom bude hokejbalový zápas kežmarských vicemajstrov Slovenska proti hokejovým extraligistom HK Poprad.

„Pôvodne sme sa ako strieborní medailisti mali predstaviť aj na Svetovom pohári klubov, no napokon jeho hrací systém zmenili, hrať sa bude s tromi hráčmi a brankárom. To nám v príprave nevyhovuje, tak sme účasť napokon odriekli,“ dodal prezident klubu.

Žlto-modrí nový extraligový ročník začnú v Spišskej Belej už v sobotu 2. septembra zápasom prvého kola proti Pruskému.

 

Posledná úprava nedeľa, 30 júl 2017 14:39
Boris Švirloch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

1 Komentár

  • Marek
    Komentár Marek nedeľa, 30 júl 2017 15:36

    Cozee? Oravec "uz nie je"? No do pukla!!!

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované