Heslo *
Pamätať si ma

Pred desiatimi rokmi sa kežmarskí hokejisti stali majstrami I. ligy

Napísal  apr 03, 2017

Presne 3. apríla 2007 sa kežmarskí hokejisti stali majstrami I. hokejovej ligy, keď porazili Spišskú Novú Ves 4:2 na zápasy. V poslednom zápase triumfovali 3:2.

Kežmarčania sa v šiestom finálovom zápase, ktorý sledovalo 4-tisíc divákov na zimnom štadióne, rýchlo ujali vedenia. Už v tretej minúte sa presadil Peter Gajdoš a v polovici tretiny zvýšil vedenie domácich Jozef Slaninák. Tri minúty pred koncom vsietil ďalší gól Peter Junas.

Druhá tretina vyšla lepšie hosťom. V 24. minúte skóroval Kristian a na rozdiel jedného gólu znížil Vantroba. Viac gólov už počas zápasu nepadlo a tak sa Kežmarčania tešili z historického víťazstva v I. hokejovej lige a následne aj z postupu do extraligy.

Finále I. hokejovej ligy 2006/2007 – 6. zápas:

SkiPark MHK Kežmarok – HK Spišská Nová Ves 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)

Konečný stav série: 4:2

Góly: 3. Gajdoš (Junas), 11. Slaninák (Mravec), 18. Junas (Ďurák) – 24. Kristián (Vantroba, Hrubý), 40. Vantroba.

Vylúčení: 7:11. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Konc, Baluška – Mášik, Krpelec. Divákov: 4 000.

Zostava SkiPark MHK Kežmarok: Klempa – Ďurák, Sadiki, Bodnár, Žemba, Tomas, Rusnák, Brejčák, Kubát – Fedor, Junas, Frank, Šechný, Drotár, Gajdoš, Mravec, Slaninák, Hopjak, Zachar, Marcinko, Valigura. Tréner: Miroslav Ihnačák. Asistent trénera: Ján Vodila.