Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma

Na hrade vyhodnotili otvorenie sezóny, výsledky milo prekvapili

Napísal  máj 03, 2016

Návštevnosť podujatia bola približne päťnásobne vyššia než v minulosti.

"Otvorenie letnej turistickej sezóny na Kežmarskom hrade prebehlo naozaj veľkolepo. Tohto roku sme zaznamenali rekordnú účasť, počas dňa sa na programe zúčastnilo niečo vyše 3 000 návštevníkov, čo oproti minulým rokom približne s 600 účastníkmi je naozaj prekvapujúca," povedala Barbora Thomayová, lektorka múzea.

Vysokej návštevnosti prispela aj aktívna propagácia podujatia. Pracovníci múzea rozviezli približne 140 plagátov do okolitých hotelov, informačných kancelárií a turistických zariadení v okruhu približne 100 kilometrov. O podujatí hrad informoval aj prostredníctvom Facebooku, rádia, tlače, televízie a na pozvanie využili aj SMS správy.

Program podujatia bol určený predovšetkým pre rodiny s deťmi. Počas popoludnia vystúpila skupina historického šermu Cohors, Dorotka z Fidorkova, kúzelník Wolf, sokoliari či deti zo skupiny Brilant. Návštevníci počas celého podujatia využili aj prehliadku hradu za symbolické vstupné. Pracovníci hradu odhadujú, že v tomto roku využilo túto možnosť približne 1 200 ľudí.

"O prehliadky hradu bol tohto roku rekordný záujem, prebiehali každú polhodinu a kapacitne boli miestami až preplnené, v skupine bolo približne 80 ľudí. Snažili sme sa vyhovieť každému návštevníkovi a aj keď sa možno nie všetkým takéto plné vstupy páčili, prevládali pozitívne ohlasy," povedala lektorka a dodala, že ľudia mohli na vlastné oči vidieť prácu kolegov - historikov pri reinštalácii expozície Cechy a remeslá a navštíviť reinštalovanú expozíciu venovanú MUDr. Vojtechovi Alexandrovi.

Väčšina hostí pochádzala zo Slovenska, okrem Kežmarčanov a Popradčanov prišli do Kežmarku aj obyvatelia z okolia Prešova, Žiliny, Banskej Bystrice, Košíc či Ružomberka.

  


 

Múzeum v Kežmarku ako hlavný organizátor podujatia „Otvorenie letnej turistickej sezóny na Kežmarskom hrade a oslava Dňa matiek“ by chcelo vyjadriť svoje poďakovanie všetkým tým, ktorí svojou pomocou prispeli k úspešnému priebehu nedeľného popoludnia na Kežmarskom hrade dňa 1.mája 2016. Pomocnú ruku ako spoluorganizátori akcie podali Mestské kultúrne stredisko Kežmarok a Centrum voľného času Kežmarok. Občerstvenie pre účinkujúcich zabezpečili Hotel Hviezdoslav, Reštaurácia Classica, Reštaurácia pod lesom, Reštaurácia Severka, Hotel Club, Reštaurácia Fontána, Koliba nad traťou, Reštaurácia Tiffany, Kežmarská reštaurácia a Reštaurácia Legenda. Za propagáciu podujatia, ktorá prispela k vysokej návštevnosti, ďakujeme popradskej agentúre Rengl, vydavateľstvu JADRO, Kežmarskej informačnej agentúre a zároveň aj rozhlasovým médiám. Aj vďaka vám, vyššie spomenutým, sa nám podarilo pripraviť pre návštevníkov nezabudnuteľnú atmosféru na Kežmarskom hrade a slávnostne tak odštartovať letnú turistickú sezónu na hrade, počas ktorej sa môžete tešiť na ďalšie zaujímavé podujatia. Tešíme sa na vašu návštevu!

 

Posledná úprava utorok, 10 máj 2016 08:55
Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované