Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Kristína Baluchová pri predstavení svojej prvej knihy z edície Kapitán Padák. Kristína Baluchová pri predstavení svojej prvej knihy z edície Kapitán Padák. archív KB

Kežmarčanka Kristína Baluchová napísala pokračovanie svojej knižky pre deti Kapitán Padák

Napísal  okt 01, 2017

Zatiaľ čo prvý titul zo série dobrodružstiev sympatického pilota Kapitána Padáka s názvom Kapitán Padák & Straty a nálezy čaká na svoje uvedenie na český knižný trh prostredníctvom vydavateľstva Albatros, autorka Kristína Baluchová pripravila pre slovenských čitateľov jeho druhé pokračovanie.

Hlavný hrdina knižnej novinky, kpt. Daniel Padák, opäť vzlietne do výšin, aby ukázal svojim mladým fanúšikom lietania a cestovania krásy našej planéty z letovej hladiny niekoľko tisíc stôp.

No tentoraz čitateľov tento skúsený pilot Boeingu 737 nezavedie iba do prostredia dopravných lietadiel, ale nazrieme spolu s ním aj do života letcov zo zvieracej ríše v autentickom prostredí Spojených arabských emirátov, kde Kristína Baluchová niekoľko rokov žila a tvorila.

Počas jesenných prázdnin sa Daniel zoznamuje s mladým slovensko-austrálskym pilotom Milanom a jeho mamou – veterinárkou Matildou, ktorá je zároveň autorkou populárnej knihy „Mama má emu”.

Žije v Smoleniciach a skutočne doma v rámci svojho súkromného zoo chová aj exotické zvieratko emu, o ktorom napísala spomínaný bestseller. Emu nedokáže lietať; krásu vtáčích manévrov však môžeme obdivovať u dravcov, ktorých kpt. Padák a jeho kolegovia stretávajú na oblohe takmer každý deň.

V jedno novembrové ráno sa hlavný hrdina stane nedobrovoľne súčasťou pašeráckej spojky! Na scéne, resp. v kargu jeho lietadla sa objavia vzácne sokoly, ktoré majú byť nelegálne dopravené do Spojených arabských emirátov… Je možné, že Padák a jeho kamarát z detských čias – cestovateľ Peter Kufor majú s touto nekalou činnosťou niečo spoločné?

Pilotova neter Ivanka sa spolu so svojím spolužiakom Olivierom budú snažiť povesť strýka Dana „očistiť”, a pomôže im v tom aj Matilda. Tá nezaprie svojho dobrodružného ducha a poletí do púšte, aby dolapila podozrivých pašerákov priamo pri čine. 

Šiesta kniha z dielne autorky Kristíny Baluchovej (druhá zo série Kapitán Padák) nás opäť veľa naučí o povolaní pilota, zhotovení padákov či ornitológii, a je doplnená trefnými ilustráciami Ondreja Sovu.

Na slovenský knižný trh bude novinka Kapitán Padák & Pašerácka spojka uvedená v polovici októbra a prinesie zábavné čítanie nielen pre deti a mládež, ale aj pre dospelých fanúšikov cestovania a lietania. Viac informácií o knižnej novinke, ako aj autorke knižnej série nájdete na webe www.kristinabaluchova.sk.

Knihu si môžete kúpiť aj na stránkach kežmarského kníhkupectva alter ego.


Text a foto: Plutošop s.r.o., archív K. Baluchovej

Kapitán Padák & Pašerácka spojka (2. kniha zo série pre deti a mládež: Kapitán Padák)

ISBN: 978-80-972130-3-9,  Plutošop s.r.o., 2017, 144 str., 1. vydanie

Ukážka: http://www.kristinabaluchova.sk/sk/kapitan-padak-paseracka-spojka-uryvok/ 

 

Posledná úprava pondelok, 02 október 2017 07:35
Loránt Paugsch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované