Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Do kina príde ďalšia návšteva, Marek Slobodník predstaví Afriku na „pionieri“ Marek Slobodník

Do kina príde ďalšia návšteva, Marek Slobodník predstaví Afriku na „pionieri“

Napísal  sep 27, 2017

Banskobystričana Mareka Slobodníka poznáme ako člena česko-poľsko-slovenských dobrodružných výprav „žltého cirkusu“ pod vedením Dana Přibáňa, z ktorých bol u nás dvakrát v rámci Letného kina na hradnom nádvorí uviesť celovečerné dokumenty Trabantom až na koniec sveta a Trabantom do posledného dychu.

Tentoraz k nám do kina Iskra vo štvrtok 28. septembra 2017 o 19.00 h zavíta s video, slide show a rozprávaním z cesty naprieč Afrikou, ktorú spolu s partiou kamarátov absolvoval na legendárnych a dnes už historických „pionieroch“, teda motocykloch Jawa 20 a 21.

„Začalo sa to nevinným výletom, keď sme po strednej škole vyrazili prvýkrát na pionieroch okolo Slovenska. Každým rokom sme chceli vidieť toho viac, no a po deviatich rokoch sa nám podarilo prejsť naprieč celým kontinentom,“ vysvetľuje Marek Slobodník. Piati cestovatelia tak strávili päť mesiacov na cestách a prešli 15-tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopových motorových dopravných prostriedkoch.

„Príďte si vypočuť rozprávanie o tom, ako sme sa predierali zamrznutou Európou do Afriky, kde nás čakalo 45-stupňové peklo v Sudáne a nekonečné prejazdy púšťami, tlačenie do obrovských hôr v Etiópii, nekonečné pláže Mozambiku, ale aj mnoho ďalšieho,“ pozýva sympatický cestovateľ a dobrodruh Marek.

Vstupné na cestovateľské kino je 5 eur, lístky si už teraz môžete kúpiť v predpredaji online na www.kinoiskra.sk alebo priamo v pokladni kina.

 

Posledná úprava streda, 27 september 2017 10:24
Boris Švirloch

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované