Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
EĽRO 2017 EĽRO 2017 elro.kezmarok.sk

Poznáme tohtoročný program festivalu EĽRO

Napísala  jún 26, 2017

Tradične počas druhého júlového víkendu 7. až 9. júla ožije historické centrum Kežmarku remeslami a kultúrou. Tohtoročný 27. ročník festivalu Európske ľudové remeslo je venované tkáčskemu cechu. Medzinárodný festival ľudových remesiel a kultúry sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. 

Na štyroch pódiách sa predstavia folklórne súbory z Čiech, Čiernej Hory, Gruzínska, Srbska, Poľska a Grécka. Obľúbené domáce skupiny ako Magura, Maguráčik, Magurák a Goralik z Kežmarku, ako aj Kalužiar z Martina, Slnečnica z Piešťan ukážu svoje tance na javiskách pri radnici a pred hradom.

Večerné programy budú patriť Cigánskym diablom, Tomášovi Klusovi, skupinám Olympic, HEX, Heľenine oči či Mafia Corner.

Na hrade nebude chýbať rozprávka o čarovnej flaute či Krvavé dejiny, v piatok je v drevenom artikulárnom kostole pripravená opera Hrad prepevný.

Program festivalu

Piatok  7. júla 2017

12.50 h

SPRIEVOD MESTOM (od MsKS, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie)

divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari,... 

 

13.00 h

SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY

dobýjanie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra (Skupina historického šermu JAGO Sp. Nová Ves a COHORS Prešov)

13.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL (ukážky remeselnej výroby)

v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

13.10 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

14.00 TATRANSKÉ OZVENY – DFS Maguráčik a FS Magurák

14.30 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

15.30 FS HAMERNIK, Krakow, Poľsko

16.30 FS ROSÉNKA, Praha, Česko  (do 17.30 h)

 

Javisko pri hrade:

14.00 DFS GORALIK, Kežmarok

15.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora 

16.00 DFS MAGURÁČIK, Kežmarok

17.00 FS SABINOVČAN, Sabinov, Slovensko

18.00 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko

 

Javisko na hradnom nádvorí:

14.00 LA SPERANZA – dobová hudba

15.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

15.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

16.00 Skupina historického šermu COHORS, Prešov

16.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

17.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

17.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

18.00 FANTASY TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

 

Malé javisko v areáli:

13.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

15.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit

16.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

17.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit

18.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

 

VEČERNÉ PROGRAMY:

- na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 19.00 – 22.00 h

Vystúpenie orchestra CIGÁNSKI DIABLI s tanečnou skupinou Totti Ovidiu, Koncert českej rockovej legendy – hudobnej skupiny OLYMPIC z Prahy

- na Hradnom námestí – javisko pred hradom 20.00 – 21.00 h

Hudobno-zábavná skupina TRAKY z Čane

 

Sobota  8. júla 2017

9.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

10.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora

11.00 FS ROSÉNKA, Praha, Česko

12.00 TERCHOVSKÁ MUZIKA bratov Muchovcov, Terchová

12.30 FS HAMERNIK, Krakow, Poľsko

13.30 TERCHOVSKÁ MUZIKA bratov Muchovcov, Terchová

14.00 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko

15.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

16.00 Zábavné súťaže s moderátorom Marcelom Forgáčom 

16.15 FS VÁH, Liptovský Mikuláš, Slovensko 

 

Javisko pri hrade:

10.00 DFS GORALIK, Kežmarok

11.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

12.00 DFS KALUŽIAR Martin, DFS MAGURÁČIK a FS MAGURÁK Kežmarok 

13.30 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora

14.30 FS ROSÉNKA, Praha, Česko

15.30 FS HAMERNIK, Krakow,  Poľsko

16.30 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice, Slovensko

17.30 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko

18.30 ŠKOLA TANCA s ĽH FS Magura, Kežmarok 

 

Hradné nádvorie:

10.00 ROZPRÁVKA S POD KROSIEN, Divadlo Harry Teater, Banská Bystrica

11.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

11.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

12.00 Dobová hudba LA SPERANZA

13.00 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

13.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

14.00 Dobová hudba TORMEN, Banská Štiavnica

14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

15.00 Rozprávka ŽABIA PRINCEZNÁ, Divadlo Portál, Banská Bystrica

16.00 Dobová hudba TORMEN, Banská Štiavnica

16.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

17.00 FANTASY TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

17.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

18.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

 

Malé javisko v areáli: 

10.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

12.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit

13.00 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice

14.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit

15.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

16.00 Ľudová hudba KOŠUĽA zo Spiša 

17.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

18.00 VYCHODŇARSKE ŠARKANICE, Sp.Nová Ves

 

VEČERNÉ PROGRAMY:

-na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 19.15 – 01.00 h (9.7.2017)

TOMÁŠ KLUS s kapelou Cílová skupina, Hudobná skupina HEX, OHŇOSTROJ (cca o 22.00 h), MAFIA CORNER, Hudobná skupina HEĽENINE OČI, program moderuje MARCEL FORGÁČ 

-na Hradnom námestí – javisko pred hradom  20.30 – 22.00 h

Hudobná skupina MOBILE, Kežmarok

 

Nedeľa  9. júla 2017

9.00 – 16.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

9.30 DFS GORALIK, Kežmarok

10.00 FS ROSÉNKA, Praha, Česko

11.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

12.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora

13.00 FS MAGURA, MAGURÁK a DFS MAGURÁČIK, Kežmarok

15.00 Korunovácia Kráľa remesla EĽRO 2017, UKONČENIE FESTIVALU, KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly

 

Javisko pri hrade:

10.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora

11.00 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko

12.00 FS ZVONČYKI, PEREZVON a NARODNYE MUZYKI, Bielorusko

13.00 FS ROSÉNKA, Praha, Česko

14.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

 

Hradné nádvorie:

10.00 ROZPRÁVKA SPOD KROSIEN, Divadlo Harry Teater, B. Bystrica

11.00 MÓDNA PREHLIADKA historických kostýmov, Nomina Rosae, Poľsko

11.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

12.00 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

13.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

13.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

14.00 Dobová hudba LA SPERANZA

 

Malé javisko v areáli: 

10.00 Ľudová hudba KOŠUĽA zo Spiša

11.00 Ľudová hudba FS MAGURA, Kežmarok 

12.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

13.00 Ľudová hudba KOŠUĽA zo Spiša

14.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

 

V areáli počas festivalu: detské mestečko, bábkové divadlo HOKI-POKI, atrakcie pre deti, jazda na koňoch a poníkoch, klietka hanby, príležitostná poštová pečiatka s námetom tkáčskeho cechu, obálky s prítlačou a pamätné listy s ručnou rytinou, bylinkárka, strašidelný hrad, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne, detské centrum, maskoti, bohaté občerstvenie, bábkové divadlo, ...        

 

Sprievodné podujatia:

  • rozprávka ČAROVNÁ FLAUTA (8. a 9. 7. 2017) v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h.
  • KRVAVÉ DEJINY XV. „HRIECHY TEMNOTY, VÁŠNE SAMOTY“ (od 5. do 8. 7. 2017) historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 20.00 h.
  • Opera HRAD PREPEVNÝ – 7. 7. 2017 o 17.00 h (pri príležitosti 300. výročia postavenia Dreveného artikulárneho kostola a 500. výročia reformácie) - Drevený artikulárny kostol

 

Podkúvanie koňa v kováčskej vyhni pred hradom  

  • 7.7.2017 o 15.00 h
  • 8.7.2017 o 11.00 h a o 15.00 h

 

Premietanie filmov v kine ISKRA

  • 7.7.2017  14.00 h – 17.00 h,
  • 8.7.2017  11.00 h – 17.00 h,
  • 9.7.2017  11.00 h – 14.00 h.

 

Historický parný vlak – 8. 7. 2017 na trase Svit - Kežmarok - Svit:

  • Svit 9.10 – Poprad 9.20 
  • Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
  • Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10
  • Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15
  • Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10
  • Poprad 18.15 – Svit 18.25 

 

Vláčik Maguráčik – premáva  7. - 9. 7. 2017 každú hodinu (cestovné 0,50 €/os.):

  • 7.7.2017 od 12.00 do 18.00 h,
  • 8.7.2017 od 09.00 do 18.00 h,
  • 9.7.2017 od 09.00 do 12.00 h. 

 

Výstavy

  • Príbeh spracovania ľanu, Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46
  • 500 rokov reformácie na Slovensku, Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11
  • Expozícia Meštianska bytová kultúra, Meštiansky dom, Hlavné námestie 55
  • Expozícia automobilových veteránov, v priestoroch Kežmarského hradu
  • Peter Uchnár - maľba, Galéria u anjela, Starý trh 53.

 

Vstupné

Areál festivalu remesiel:

  • Dospelí 10 €, v predpredaji 8 € - najneskôr do 6. 7. 2017
  • Deti a mládež od 140 cm do 18 rokov a držitelia platnej ISIC karty 5 €
  • Deti do 140 cm, dospelí nad 62 rokov a ŤZP-S  – vstup zadarmo
  • Vstupenka (identifikačný náramok) má neobmedzený vstup

Predpredaj vstupeniek:

  • Zlavomat.sk
  • Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 64
  • Kníhkupectvo alterego, Kežmarok, Hlavné námestie 3
  • MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186 
  • IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63 
  • IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93

Kežmarský hrad:

  • Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí 6 €, deti do 6 r. 3 €, žiaci a študenti 4 €
  • Nočná prehliadka Krvavé dejiny XV. 9 €, v predpredaji 8 €
  • Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu
  • Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

Drevený artikulárny kostol:

 

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!


Informácie pochádzajú z oficiálnej stránky festivalu

Posledná úprava štvrtok, 20 júl 2017 06:08
Lucia Vričanová

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované