Prihlásenie

Prihlasovacie meno *
Heslo *
Pamätať si ma
Boris Švirloch

Boris Švirloch

Kino Iskra v stredu 8. novembra 2017 o 19.00 h privíta ďalšiu návštevu filmových tvorcov. Novú slovenskú drámu režiséra Juraja Lehotského Nina v rámci klubovej projekcie osobne uvedú a s divákmi sa porozprávajú scenárista filmu Marek Leščák a producent Ivan Ostrochovský.

Aj tento rok bude Kežmarok jedným z dejísk Medzinárodného festivalu horských filmov (MFHF), ktorého hlavný program sa už po 25-krát uskutoční 11. až 15. októbra v Poprade. Kino Iskra ponúkne horské filmy svojim divákom v dvoch súťažných blokoch a jednom bloku víťazných snímok festivalu od piatku do nedele 13. až 15. októbra 2017 vždy od 19.00 h.

Dobrý deň, volám sa Vierka Hriňáková, mám 22 rokov. Keď som mala rok, lekári oznámili mojej mame hroznú diagnózu. Mám totiž G12.0 – infantilnú spinálnu svalovú atrofiu I. typu (Werdingovo-Hoffmanovo ochorenie). Tiež jej povedali, že nikdy nebudem chodiť. Odvtedy sa  mojou neodmysliteľnou súčasťou stal invalidný vozík. 

Banskobystričana Mareka Slobodníka poznáme ako člena česko-poľsko-slovenských dobrodružných výprav „žltého cirkusu“ pod vedením Dana Přibáňa, z ktorých bol u nás dvakrát v rámci Letného kina na hradnom nádvorí uviesť celovečerné dokumenty Trabantom až na koniec sveta a Trabantom do posledného dychu.

Sobotná letná hokejbalovo-hokejová charitatívna exhibícia v Poprade bude venovaná malému veľkému bojovníkovi Jakubkovi Valenčíkovi, synčekovi Milana Valenčíka, bývalého skvelého hokejbalistu, ktorý bol pri zrode kežmarského hokejbalu ešte za čias Kežmarskej hokejbalovej ligy, keď sa začala hrávať v „klietke” na sídlisku Juh. 

Siedmy ročník Letného kina na hradnom nádvorí v Kežmarku vyvrcholí v piatok 11. augusta o 21.00 h klubovým premietaním najnovšej snímky českého režiséra Bohdana Slámu Baba z ľadu, nezvyčajnej love story šesťdesiatnikov na pozadí ľadovej vody a skupinky otužilcov. Film osobne uvedie a s divákmi sa pozhovára predstaviteľka hlavnej úlohy – skvelá slovenská herečka Zuzana Kronerová.

Až jedenásť filmových večerov pod holým nebom, dvanásť krátkych filmov mladých autorov a na záver návšteva jednej z najlepších a najúspešnejších slovenských herečiek. To je siedmy ročník Letného kina na hradnom nádvorí, ktoré sa v Kežmarku uskutoční od utorka 1. do piatku 11. augusta 2017.

Kežmarský hokejbal chystá v novej sezóne niekoľko viac či menej očakávaných noviniek. Už je známy fakt, že seniori celý extraligový ročník 2017/2018 odohrajú v Spišskej Belej a do roku 2019 im mesto Kežmarok prisľúbilo nové ihrisko s kvalitným zázemím. Ďalšími aktualitami sú mená nových trénerov, ale aj fakt, že sa žlto-modrí budú musieť v nasledujúcej sezóne zaobísť bez trojice dlhoročných opôr.

  1. Populárne
  2. Najlepšie
  3. Komentované